Bavarëzët përmbysin Sevillan

Villarreal – Barcelona, vjen goli i parë

Bayern Munich e ka mundur në Sevillë, Sevillan me rezultat 1-2
Kampioni gjerman ka arritur që të mposhtë skuadrën spanjolle Sevilla me rezultat 1-2, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Sevila në pjesën e parë ishte më e rrezikshme ku rrezikojë disa herë, me Sarabian që ishte në një formë të mirë.

Sarabia fillimisht goditi shtyllën në fillim të takimit, për të shënuar më vonë në minutën e 32’të të takimit.

Por, Bayern kthehet në lojë pas autogolit të Navas në minutën e 37’të, edhe pse fillimisht u besua se golin e shënoi Ribery.

Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Bayern ishte dukshëm skuadër më e mirë se Sevilla.

Si rezultat ata shënuan edhe golin e dytë në minutën e 68 më spanjollin Alcantra.

Me këtë fitore Bayern është shumë afër kualifikimit në gjysmëfinale, aq më pak që pret Sevillan në Allianz Arena javën e ardhshme. /GazetaExpress/