REAL MADRID U TREGON GJERMANËVE, PSE JANË DY HERË RADHAZI FITUES TË CHAMPIONS LEAGUE

‘Lojtari i Vitit’, ja votat interesante te Ujkanit dhe Bunjakit

Real Madrid shënoi fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Champions League, ndaj Bayern Munich në “Allianz Arena”.Ndonëse Bayern kaluan të parët në epërsi nëpërmjet Kimmich në minutën e 28-të, ata në pjesën e parë patën probleme serioze me lëndime. Bayern u detyrua të zëvendëoi Robbenin dhe Boateng për shkak të lëndimeve të pësuara.

Real Madrid të vëmendshëm, shfrytëzuan mangësitë taktike të kundërshtarit pas zëvendësimeve të detyruara dhe arritën të shënojnë golin e parë me anë të Marcelos në minutën e 44-të. Në pjesën e dytë Real Madrid ka shënuar përsëri pas një goli të bukur të Marco Asensios i cili loboj portierin e Bayern, Ulrich.Ndeshja përfundoi me rezultat 1-2 për Real Madrid.Real Madrid – Bayern Munich zhvillohet javën e ardhshme në “Santiago Bernabeu”. /Insporti.com